BitGo automatyzuje audyty WBTC dzięki nowej funkcjonalności Chainlink

Firma BitGo, która przetrzymuje w areszcie Wrapped Bitcoin WBTC, ogłosiła dziś na swoim blogu, że zaadoptowała nową funkcjonalność „Proof of Reserve“, która ma zautomatyzować audyt rezerw WBTC. Dzięki temu BitGo stanie się pierwszym użytkownikiem najnowszej funkcji wyroczni. Co ważniejsze, byłaby to kolejna próba zwiększenia przejrzystości w protokołach DeFi, które w dużej mierze nie są poddawane audytowi.

Jednak ta funkcja Chainlink umożliwiłaby zdecentralizowanym aplikacjom w Ethereum pełną automatyzację audytu, co pozwoliłoby na rezygnację z interwencji człowieka na rzecz kontroli wartości Bitcoin System w areszcie BitGo, w sposób „bez zaufania“ i „odporny na cenzurę“. Zgodnie z zapowiedzią BitGo, funkcja Proof of Reserve jest już dostępna na żywo w sieci testnet i wkrótce będzie dostępna w sieci mainnet. BitGo powiedział w oświadczeniu:

Ten nowatorski onchain proof of reserve jest możliwy dzięki otwartości sieci Bitcoin, przejrzystości zapewnianej przez BitGo i wysoce bezpiecznej zdecentralizowanej sieci wyroczni, którą zasila Chainlink […] Jesteśmy pewni, że Chainlink zapewni użytkownikom WBTC niezawodne źródło informacji kolateralizacyjnych na żądanie, a także dodatkowy poziom przejrzystości w śledzeniu rezerw WBTC.

Zgodnie z informacją podaną w komunikacie, w łańcuchu blokowym Ethereum WBTC ma wartość blisko 1 mld USD. Teraz, gdy BitGo sprawuje opiekę nad syntetycznym BTC, nowa implementacja wyroczni Chainlink’s pozwoli użytkownikom korzystającym z WBTC na posiadanie własnych danych o rezerwach czasu rzeczywistego Wrapped BTC.